HOME INTRODUCTION ORGANIZATION

AIMS & OBJECTIVES

ACTIVITIES

MEDIA COVERAGE
GALLERY ON LINE RESULT

LIFE MEMBERS

NATURE EXHIBITION

HOW TO PARTICIPATE

CONTACT US

 

To Check Result Click on alphabet being the first letter of your School/ Institute Name &

For Individual Groups, Life Member Participants Click on I (alphabet)


Aditee Art Classes, Faridabad (Haryana)
Art Teacher : Mrs. Aditee Duggal
Cartoon

Sr. No.

Participant Name

Award/ Prize

Group

1

Aditee Vashisht

Merit

B

2

Aditi Grover

Merit

B

3

Antra

Merit

B

4

Hamna Hannda

Merit

B

5

Yashu Arora

Merit

B

6

Piyush

Merit

C

7

Surbhi Dhar

Merit

C


Akar Drawing Classes, Ahmedabad (Gujarat)
Art Teacher : Pragna Shreyas Shah
Painting

8

Shah Shalvi Jaxay

Silver Medal

B

9

Bhusari Tripatrayr Surjeet Singh

Merit

A

10

Patel Shraddha R.

Merit

A

11

Shah Kavina Kunal

Merit

A

12

Dhruva Shaivi

Merit

B

13

Patel Aakanksha Henang

Merit

B

14

Patel Aarti H.

Merit

B

15

Shah Adesh Shreyas

Merit

D

16

Pagrani Vijay Jaiprakash

Participation

A

17

Patel Aditya Mukesh

Participation

A

18

Vakharia Shreya

Participation

A

19

Salot Sneh Dharmendra

Participation

B

20

Shah Yash Paresh

Participation

B

21

Shah Adesh Shreyas

Participation

D


Akruti Art Class, Baroda (Gujarat)
Art Teacher : Ms. Harsha B. Gandhi
Painting

22
Tirtha B. Gandhi
Bronze Medal
C
23
Dhwani R. Shah
Merit
C
24
Kauntey D. Patel
Merit
C
25
Sanjana R. Shah
Merit
C
26
Yesha H. Shah
Merit
C
27
Monisha H. Shah
Merit
D
28
Purav M. Vyas
Participation
A
29
Deep D. Patel
Participation
B
30
Sneha N. Barai
Participation
B

Alexandra School, Amritsar (Punjab) . Kshitij Kalashri Award
Art Teacher : Ms. Pooja Gulati, Ms. Sangeeta Verma
Painting

31
Ankit Sharma
Silver Medal
C
32
Geetanjali
Merit
B
33
Lalit Sachdeva
Merit
B
34
Simarpreet
Merit
B
35
Abhishek Diwan
Merit
C
36
Khintan Preet Kaur
Merit
C
37
Shaheen
Merit
C
38
Laxmi Tuli
Merit
D
39
Neha R. Kumar
Merit
D
40
Nidhi Bedi
Merit
D
41
Rajni Arora
Merit
D
42
Reva
Merit
D
43
Ridhi Khanna
Merit
D
44
Sonia
Merit
D
45
Ajay
Participation
B
46
Amandeep Kaur
Participation
B
47
Dinker Mahajan
Participation
B
48
Rajat Bajaj
Participation
B
49
Amrit Kaur
Participation
C
50
Manvir
Participation
C
51
Sukhdeep Kaur
Participation
C
52
Megha Gupta
Participation
D
53
Mehak Sharma
Participation
D
54
Neha Chopra
Participation
D
55
Pallavi Kapoor
Participation
D
56
Priya Duggal
Participation
D
57
Radhika Khosla
Participation
D
58
Sonia Jaggi
Participation
D

Greeting

59
Neharika
Gold Medal
B
60
Jaskirat
Merit
C
61
Kawalpreet
Merit
C
62
Nikita
Merit
C
63
Simranjeet
Merit
C
64
Richa Kapoor
Merit
D
65
Simmy
Merit
D
66
Mohit Grover
Participation
B
67
Mayank Ahuja
Participation
C
68
Sangyan Chopra
Participation
C
69
Shipra Mathur
Participation
C
70
Sonam Ashok
Participation
C
71
Bharat
Participation
D
72
Manila Mehra
Participation
D

Cartoon

73
Mahima Behal
Bronze Medal
D
74
Raghav Khosla
Merit
B
75
Romil Bhagat
Merit
B
76
Suraj Sharma
Merit
B
77
Aashish Khullar
Merit
C
78
Deepika Sharma
Merit
C
79
Gursimeran Kaur
Merit
C
80
Punreet
Merit
C
81
Sahil Gupta
Merit
C
82
Sobia Maan
Merit
C
83
Geetanjali
Merit
D
84
Geetika Khanna
Merit
D
85
Kanika Kundal
Merit
D
86
Naney Arora
Merit
D
87
Rupinder Kaur
Merit
D
88
Tania
Merit
D
89
Deepawli
Participation
A
90
Gurleen Kaur
Participation
A
91
Ankush Wadhera
Participation
B
92
Rohin Kundal
Participation
B
93
Abhay Jamwal
Participation
C
94
Ritesh Sharma
Participation
C
95
Ritika
Participation
C
96
Aanchal Arora
Participation
D
97
Deepika Malhotra
Participation
D
98
Komal Rohila
Participation
D
99
Manpreet
Participation
D

Poem

100
Amanpreet
Silver Medal
D
101
Ajtesh
Merit
B
102
Ankit Bhagat
Merit
B
103
Rana Mahajan
Merit
C
104
Manisha Kataria
Merit
D
105
Manu Priya
Merit
D
106
Ruchika Ohri
Merit
D
107
Aditya Jagota
Participation
B
108
Harijot
Participation
B
109
Nakul Jain
Participation
B
110
Amrinder
Participation
C
111
Reenam Sachdeva
Participation
C
112
Satyam Tejpal
Participation
C
113
Ravneet Kaur
Participation
D

Essay/ Story

114
Bhupinder Arora
Silver Medal
D
115
Avneesh
Merit
B
116
Manav
Merit
B
117
Simranjit
Merit
B
118
Aarzoo
Merit
C
119
Rajesh Lal
Merit
C
120
Sonalika Arora
Merit
C
121
Sukanya Rampal
Merit
C
122
Alka Dass
Merit
D
123
Dawinder Kaur
Merit
D
124
Dilmeet
Merit
D
125
Isha
Merit
D
126
Jaspreet Kaur
Merit
D
127
Khushboo Arora
Merit
D
128
Mankeet Arora
Merit
D
129
Navpreet Kaur
Merit
D
130
Rinki Khanna
Merit
D
131
Ruhi Kapoor
Merit
D
132
Shagun Khanna
Merit
D
133
Shagun Mahendru
Merit
D
134
Shalza
Merit
D
135
Simran
Merit
D
136
Sukhmeet Saluja
Merit
D
137
Sumedha
Merit
D
138
Vinni Sharma
Merit
D
139
Atish Sharma
Participation
B
140
Gaurav Jaitly
Participation
B
141
Ketan
Participation
B
142
Sohil Dhiman
Participation
B
143
Amandeep
Participation
C
144
Ankush Lal
Participation
C
145
Kawal Preet Kaur
Participation
C
146
Pooja Sareen
Participation
C
147
Steffy
Participation
C
148
Annie
Participation
D
149
Anshi Kapoor
Participation
D
150
Ashima Mehra
Participation
D
151
Deepali Thakur
Participation
D
152
Jyotsna Sharma
Participation
D
153
Kirtee Luthra
Participation
D
154
Komal Behl
Participation
D
155
Navpreet Kaur
Participation
D
156
Nazam Preet
Participation
D
157
Palak Sharma
Participation
D
158
Pallvi Sharma
Participation
D
159
Payal Malhotra
Participation
D
160
Priya
Participation
D
161
Rishbha Mehra
Participation
D
162
Rubbal Nagi
Participation
D
163
Saloni
Participation
D
164
Stuti Chopra
Participation
D
165
Surmeet Kaur
Participation
D
166
Swati Mahajan
Participation
D
167
Swati Thukral
Participation
D

Alpine Valley Boarding School, Faridabad (Haryana)
Painting
168
Deepak Basist
Gold Medal
D
169
Kavish
Silver Medal
A
170
Aakash Chandela
Merit
A
171
Aman
Merit
A
172
Ankit Bhatti
Merit
A
173
Gaurav
Merit
A
174
Manish Baisla
Merit
A
175
Manish Vashisth
Merit
A
176
Meenu
Merit
A
177
Narender
Merit
A
178
Priyanka Singh
Merit
A
179
Priyanka
Merit
A
180
Rohit
Merit
A
181
Shallu
Merit
A
182
Shubham
Merit
A
183
Vartita Vaishnav
Merit
A
184
Vikrant
Merit
A
185
Aanchal
Merit
B
186
Deepak Besoya
Merit
B
187
Gaurav Rawat
Merit
B
188
Mayank Tyagi
Merit
B
189
Pradeep Nagar
Merit
B
190
Savita
Merit
B
191
Tilak
Merit
B
192
Vivek Sharma
Merit
B
193
Anjali
Merit
C
194
Anmol Gupta
Merit
C
195
Arpita Rohilla
Merit
C
196
Bharat
Merit
C
197
Narender
Merit
C
198
Pankaj Bhati
Merit
C
199
Ria
Merit
C
200
Tanvi
Merit
C
201
Kapil Hans
Merit
D
202
Mukesh Ahirwar
Merit
D
203
Naina Sharma
Merit
D
204
Naveen Yadav
Merit
D
205
Neha Baluja
Merit
D
206
Nitin Choudhary
Merit
D
207
Preeti Yadav
Merit
D
208
Tarun Lamba
Merit
D
209
Akhil
Participation
A
210
Devender
Participation
A
211
Jayant
Participation
A
212
Kanika
Participation
A
213
Md. Sahil
Participation
A
214
Pawan Vashisth
Participation
A
215
Prashant
Participation
A
216
Sachin Negi
Participation
A
217
Sachin Sharma
Participation
A
218
Sandeep
Participation
A
219
Sandeep
Participation
A
220
Vineet
Participation
A
221
Avi Punjan
Participation
B
222
Bharti
Participation
B
223
Karan Saini
Participation
B
224
Manisha
Participation
B
225
Nikita
Participation
B
226
Yogesh Yadav
Participation
B
227
Anil
Participation
C
228
Deepika
Participation
C
229
Narender
Participation
C
230
Rohit Dayma
Participation
C
231
Sumit Kumar
Participation
C
232
Varul Ahemad
Participation
C
233
Gaurav Bhutani
Participation
D
234
Nitin
Participation
D
235
Pradeep Bhati
Participation
D
236
Sahil
Participation
D
237
Tenzing Passang
Participation
D
238
Varun Kukreja
Participation
D
Greeting
239
Akhilesh Bhardwaj
Bronze Medal
D
240
Ritwika
Merit
A
241
Kapil
Merit
B
242
Mayank Tyagi
Merit
B
243
Amit
Merit
D
244
Preeti Yadav
Merit
D
245
Ravi
Merit
D
246
Sonia Baluja
Merit
D
247
Vikram
Merit
D
248
Bharti Choudhary
Merit
E
249
Deepak Dagar
Participation
A
250
Sonu
Participation
A
251
Deepak Dagar
Participation
B
252
Kanika Matta
Participation
D
253
Komal Ahuja
Participation
D
254
Mohit Khanna
Participation
D
255
Nitin Chaudhary
Participation
D
256
Priyank Chohan
Participation
D
257
Rakesh
Participation
D
258
Tushyant
Participation
D
Essay/ Story
259
Manoj Narvat
Merit
D
260
Rahul Kishore
Merit
D

Amarpuri Public School, Siri Goindwal Sahib (Punjab)
Art Teacher : Mrs. Gurnam Kaur
Painting
261
Harmandeep Kaur
Bronze Medal
D
262
Taranjot Kaur
Merit
B
263
Gurpreet Kaur
Merit
C
264
Jaspal Singh
Merit
C
265
Maninderjit Singh Johar
Merit
C
266
Navrooz S.
Merit
C
267
Balraj Kaur
Merit
D
268
Amitej Singh
Participation
C
269
Gurpreet Kaur
Participation
C
270
Jasneet Kaur Sandhu
Participation
C
271
Jyoti
Participation
C
272
Komal Preet Singh
Participation
C
273
Manmehar Singh
Participation
C
274
Prashjot Kaur Sandhu
Participation
C
275
Janmeet Gill
Participation
D
Greeting
276
Ramneek S.
Gold Medal
C
277
Jatinder Singh
Merit
B
278
Mandeep Kaur
Merit
C
279
Navjot Kaur
Merit
C
280
Navreen Kaur
Merit
C
281
Prabhjot Kaur
Merit
C
282
Navdeep Kaur
Merit
D
283
Dilsherpreet Kaur
Participation
C
284
Kunwar Shan Singh
Participation
C
285
Narinder Singh Nandha
Participation
D
Cartoon
286
Dilawar Singh
Merit
B
287
Harpreet Kaur Hanspal
Merit
B
288
Harpreet Chawla
Merit
C
289
Sukhbir Kaur Chahal
Merit
C
290
Rahul Sharma
Merit
D
291
Inderpal Singh
Participation
A
292
Nichaldeep Singh
Participation
B
293
Parminder Kaur
Participation
B
294
Gurbrinder Singh
Participation
C
295
Harleen Kaur
Participation
C
296
Gurwinder Singh
Participation
D

Amit Kala Kendra, Ahmedabad (Gujarat)
Art Teacher : Manu J. Parikh
Painting

297
Jay Krishna Ambika
Merit
A
298
Jay Krishna Sachin Munjal
Merit
A
299
Patel Reha Tushar Bhai
Merit
A
300
Jala Khushboo Digvijay Singh
Merit
B
301
Parikh Namrata Saurabh Bhai
Merit
C
302
Sheth Aashna Amulbhai
Merit
C
303
Aggarwal Siddhant Sanjiv Bhai
Participation
A
304
Agrawal Raghav Saket
Participation
A
305
Jain Mansi Sunil Bhai
Participation
C

Anka Sekha, Agartala (Tripura)
Art Teacher : Tapan Majumder
Painting
306
Anupam Roy
Merit
C
307
Aulindu Das Gupta
Merit
C
308
Srijita Podder
Participation
B
309
Abir Deb Nath
Participation
C

Ankur - The Learning Centre, Nalgonda Distt. (A.P.)
Art Teacher : E. Vijaya Kumar
Painting
310
P. Keerthi
Gold Medal
B
311
Inproudhvi Raj
Merit
B
312
J. Tanmaiyee
Merit
B
313
K. Lokeshwari
Merit
B
314
K. Santhosh
Merit
B
315
A. Charmila
Merit
C
316
B. Kalyan
Merit
C
317
J. Mounika
Merit
C
318
M. Sai Nikhil Reddy
Merit
C
319
R. Mounika
Merit
C
320
Sai Rajiv Reddy
Merit
C
321
Shirisha
Merit
C
322
Y. Varsha
Merit
C
323
B. Chandini
Merit
D
324
G.V. Shivananda
Merit
D
325
J. Sai Sree
Merit
D
326
Pradeep
Merit
D
327
R. Naresh
Merit
D
328
S. Mallesh
Merit
D
329
Sindhura
Merit
D
330
A. Chandrika Saipriya
Participation
A
331
M. Vamshi
Participation
A
332
C.H. Venu
Participation
B
333
G. Jyothi
Participation
B
334
K. Meghana Reddy
Participation
B
335
T. Geetha
Participation
B
336
B. Kavya
Participation
C
337
G. Raghavendra
Participation
C
338
I.V. Sarath
Participation
C
339
K. Ranga Uma Maheswar Rao
Participation
C
340
K. Vinuthna
Participation
C
341
P. Teja
Participation
C
342
V. Vamsi Krishna
Participation
C
343
B. Thrinath
Participation
D
344
P. Narayana Reddy
Participation
D
345
Y. Rupa
Participation
D

Assam Rifles High School, Pegong (Sikkim)
Art Teacher : T. Bhutia, Mrs. Meenu Bagdas, Mrs. Annu, Mrs. Aithing
Painting
346
Milan Subba
Merit
A
347
Esheta Kumar
Merit
B
348
Sawan Thapa
Merit
C
349
Amit Roka
Merit
D
350
Hangminlen Khongsai
Merit
D
351
Naivung Patte
Merit
D
352
Khushbu
Merit
E
353
Santosh Kumar
Merit
E
354
Thangboy
Participation
B
355
Nimadawa Bhutia
Participation
C
356
Alexander David
Participation
D
357
Amir Ahmed
Participation
D
358
Manny Gurung
Participation
D
359
Rajni Kumari
Participation
D
360
Vipul Tyagi
Participation
D
Greeting
361
Hangminlen Khongsai
Silver Medal
D
362
Angela David
Merit
B
363
Durga
Merit
C
364
Jangmin Lal
Merit
C
365
Parikit Kumar
Merit
C
366
Thangboy
Participation
B
367
Rajni
Participation
D
368
T. Shering Doma
Participation
D

Auckland House School, Shimla (H.P.)
Art Teacher : Mrs. Saguna Sood
Painting
369
Sunmeet
Gold Medal
D
370
Naintara Sud
Merit
C
371
Ishita Sood
Merit
D
372
Smriti Kumar
Merit
D
373
Neha Chandel
Merit
E
374
Pooja Kashyap
Merit
E
375
Akshita Seth
Participation
D
376
Geetika Vij
Participation
D
377
Neha Stan
Participation
D
378
Sonam Kukreja
Participation
D
379
Chetali Parashar
Participation
E
380
Sneha Singh
Participation
E
Greeting
381
Bhadana
Merit
D
382
Priyanka Beniwal
Merit
D
383
Samvedna
Merit
D
384
Sumitra
Merit
D
Cartoon
385
Mansi Singh
Merit
D
386
Monika Stan
Merit
D
387
Shweta Sood
Merit
D
388
Sonam Handa
Merit
E
389
Anoop Kaur Gill
Participation
D
390
Palika Mehta
Participation
D
391
Priyanka Chauhan
Participation
D
Poem
392
Monika Stan
Merit

D


To Check Result Click on alphabet being the first letter of your School/ Institute Name &

For Individual Groups, Life Member Participants Click on I (alphabet)

 

HOME INTRODUCTION ORGANIZATION

AIMS & OBJECTIVES

ACTIVITIES

MEDIA COVERAGE
GALLERY ON LINE RESULT

LIFE MEMBERS

NATURE EXHIBITION

HOW TO PARTICIPATE

CONTACT US